PÁLENÍ ČARODĚJNIC NA HÁZMBURKU

Zámek Libochovice * Zřícenina hradu Házmburk - Pálení čarodějnic

 
 
 
Zobrazit zdrojový obrázekPohled na obě věže
 
 
Výlet začíná v Libochovocích, půjdeme na prohlídku zdejšího zámku. Poté nás čeká 5 km trasa na zříceninu hradu Házmburk. Od 16 hod.je tu pálení čarodějnic. Pak už nás čeká jen 4 km cesta z kopce na vlak.
 
Program:
 
* 8.46 -  odjezd z Prahy, hl.n. s návazným přestupem v Lovosicích do Libochovic (10.24)
* přechod k zámku Libochovice, možnost komentované prohlídky 
* 5 km trasa na hrad Házmburk
* od 16 hod. Pálení čarodějnic na Házmburku
* 4 km trasa do Slatiny p.Házmburkem
* příjezd do Prahy, hl.n. (21.12)
 
Zámek Libochovice
 
Raně barokní zámek nabízí prohlídku interiérů, ovlivněných jednotlivými styly od renesance až po klasicismus. Pokoje jsou stylizovány tak, aby přiblížily zdejší dobový život. Kromě samotného zámku si můžete prohlédnout i sklepení, skleníky nebo rozsáhlý park plný květin a pavů.
Zajímavostí je, že se na zámku narodil J. E. Purkyně. Tomuto světově proslulému vědci je v přízemí věnována samostatná expozice.
Na zámku se natáčely seriály Malý pitaval z velkého města nebo film Princ a já.
 
Zřícenina hradu Házmburk
 
Na vrcholu čedičového masivu Hazmburk, který dosahuje výšky 418 m, spatříte nedobytný gotický hrad, který je tvořen Černou a Bílou věží.
Údajně hrad skrývá nejedno tajemství. Pod hradem jsou prý vytesány podzemní místnosti a tajné zazděné chodby. Povídá se, že ve skrytých sklepeních se nachází sudy vína či poklad, které tu schovalo francouzské vojsko.

 

 

Cena zahrnuje: dopravu tam a zpět, služby průvodce

Cena nezahrnuje: vstupné na zámek Libochovice 170 Kč dospělí, 140 Kč - senioři, mládež, 70 Kč děti do 18 let, vstupné na Házmburk 130 Kč dospělí, 100 Kč - senioři, mládež, 50 Kč děti do 18 let

 

Přihlášení na výlet Pálení čarodějnic na Házmburku

Vyplňte prosím níže uvedené údaje: