DĚČÍNSKÝ SNĚŽNÍK A ZOO DĚČÍN

* Děčínský Sněžník * Pastýřská stěna * ZOO Děčín a expozice Rajské ostrovy

sobota 9. 3. 2024

12 km trasa - převážně klesání

 

Není k dispozici žádný popis fotky.

Program:

* 6.45 Odjezd rychlíkem z Prahy, hlavního nádraží 

* možnost přistoupit cestou: Praha - Holešovice 6.55, Praha - Podbaba 7.00 Kralupy nad Vltavou 7.18, Roudnice nad Labem 7.43, Bohušovicích nad Ohří v 7.51, v Lovosicích v 7.59 a Ústí nad Labem v 8.14, v  Děčíně v 8.34

* 8.49  odjezd autobusem pod Děčínský Sněžník (9.19)

* Trasa cca 12 km přes Sněžník k Pastýřské stěně a ZOO Děčín - se vstupenkou do ZOO Děčín lze zdarma navštívit i expozici Rajské ostrovy

* možnost návštěvy ZOO Děčín Zoo Děčín (zoodecin.cz) - v rámci vstupného do ZOO Děčín (poblíž Pastýřské stěny) můžete navštívit zdarma expozici Rajské ostrovy - ta se nachází cestou do Děčína u synagogy, případně Muzeum v Děčíně

* možnost občerstvení po cestě: Děčínský Sněžník, restaurace Na rybníčku, Pastýřská stěna, ZOO Děčín

Odjezd domů:

* 17.25 - odjezd rychlíkem do Prahy

*  19.12 - příjezd do Prahy - možnost výstupu po trase

Cena výletu:

 

Dospělí  490 Kč

Mládež od 15 let, studenty 18 - 26 (nutný ISIC) a seniory 65+   430 Kč  

Děti do 15 let  390 Kč 

Cena zahrnuje: veškeré jízdné - cesta vlakem z Prahy a zpět, služby průvodce

Cena nezahrnuje: 60 Kč vstupné na rozhlednu Děčínský Sněžník, do ZOO Zoo Děčín (zoodecin.cz), popřípadě do Muzea Oblastní muzeum v Děčíně | Oblastní muzeum v Děčíně (muzeumdc.cz)

 

DOPORUČUJEME PEVNOU PROTISKLUZOVOU OBUV S VÝRAZNÝM VZORKEM

 

DĚČÍNSKÝ SNĚŽNÍK

 Děčínský Sněžník je popisován jako místo, kde se díky termickým proudům okolo hory mísí proudy vzduchu až od Severního moře. Můžete se tak výjimečně setkat s označeným Větrné lázně.

Stolová hora Děčínský Sněžník (723 m n.m) se vypíná nad městem Děčín v panenské krajině Labských pískovců. 
Na nejvyšším bodě hory byla roku 1864 postavena 33 m vysoká kamenná rozhledna. Po vystoupání 153 schodů se z ní otevře překrásný kruhový výhled na Českosaské Švýcarsko, Labské pískovce, Lužické hory, Krušné hory, České Středohoří s Milešovkou a údolí Labe s četnými stolovými horami v Německu. Za perfektní viditelnosti lze dohlédnout přes Ještěd dokonce až k Jizerským horám.

Víte, že tomuto místu se také říká vzdušné lázně? Vyražte na Sněžník a pochopíte proč. Nejen nádherné výhledy do okolí, ale také uděláte něco pro své zdraví.
Rozhledna Děčínský Sněžník patří k těm nejkrásnějším rozhlednám v Česku. Leží v nadmořské výšce 723 metrů a na vrchol vede celkem 153 schodů. Jedná se o největší stolovou horu u nás. 

 

Přihlášení na akci Děčínský Sněžník

Vyplňte prosím níže uvedené údaje: