ADVENTNÍ OYBIN PARNÍM VLAKEM a ADVENTNÍ ŽITAVA

* Žitava - adventní trhy nebo nákupy, starobylé městečko * cesta adventním parním vlakem na Oybin * návštěva bývalého hradu a kláštera * městečko Oybin * pro zájemce Adventní trhy v Liberci

 

 
 

Romantická předvánoční atmosféra Žitavských hor během jízdy adventním parním vlakem, vánoční trh v Žitavě, malebné lázeňské městečko Oybin a návštěva hradu a bývalého kláštera, který nejvíce proslavil náš Karel IV. Výlet vhodný pro děti i dospělé. Děti do 6 let cestují zdarma (nutno je ale uvést do přihlášky), děti 6 - 18 let za zvýhodněnou cenu.

Tento zájezd není vhodný pro ty, kteří vyhledávají rušné adventní trhy. Naopak je vhodný pro ty, kteří chtějí zažít poklidnou adventní atmosféru. 

 

 

PROGRAM V ŽITAVĚ

Adventní trhy, ve všední dny a v sobotu možnost nákupů v obchodech COLLOSEUM, NKD a dalších, dálší  možnost navštívit kostel sv. Kříže Žitavské postní plátno - světovou raritu, více ZDE

 

PARNÍM VLAKEM NA OYBIN A ZPĚT

* 13.07 - zážitková cesta parním vlakem na Oybin, příjezd v 13.49,  v jídelním voze lze objednat vánoční štolu a kávu a další občerstvení (alko i nealko, domácí dorty, výborné párky...)

* návštěva skalního hradu a kláštera Oybin a lázeňského městečka Oybin

* 15.59 - Kurort Oybin - Zittau (16.45) - cesta parním vlakem zpět

 

ODJEZD ZE ŽITAVY

*  v 17.01  odjezd z Žitavy, příjezd do Liberce v 17.29

*  pro zájemce přesun tramvají do centra Liberce (v ceně výletu) a přesun na adventní trhy v Liberci u radnice

PRO CESTUJÍCÍ DO PRAHY 

* ve 20 hod. odjezd z Liberce, Fügnerova do Prahy na Černý Most (21.05)

Pozn. přesné pokyny k odjezdu s aktuálními časy budou všem přihlášeným odeslány mailem 3 dny před odjezdem, 6. 12. Mikulášský vlak - vlakem bude procházet Mikuláš - pro všechny děti do 15 let má malý dárek.

Cena z Prahy:  1099 Kč (stálí klienti sleva)

Cena zahrnuje:

* veškerou dopravu tam i zpět: autobus Regiojet, vlak, parní vlak

* historický příplatek na cestu parním vlakem - 5 EUR

* průvodcovské služby

Cena nezahrnuje:

* vstupné hrad a klášter Oybin - dospělí  7 EUR (od 10 lidí skupinové 6,5 EUR) děti 6 - 14 let 2,5 EUR, děti do 6 let zdarma

* cestovní pojištění

 

Cena z Liberce: 799 Kč (stálí klienti sleva)

Cena zahrnuje:

 

* veškerou dopravu tam i zpět: vlak, parní vlak

* historický příplatek na cestu parním vlakem - 5 EUR

* průvodcovské služby

 

Cena nezahrnuje případné vstupy:

* Hrad a klášter Oybin - dospělí 6,5 EUR, děti 6 - 14 let 2,5 EUR, děti do 6 let zdarma

 

Ceny výletu pro děti

6 - 14,9 let s odjezdem z Liberce 240 Kč

6 - 14,9 let s odjezdem  z Prahy 420 Kč

děti do 5,9 zdarma (z Prahy i Liberce)

 

Adventní trhy Žitava

Městečko, které až do roku 1346 patřilo Českému království, má 26 tis. obyvatel a leží blízko Trojmezí (místo kde se střetávají Německo, Česko a Polsko).

Přímo v srdci Žitavy na velkém náměstí Markt s vévodící novogotickou radnicí si můžete dát svařené víno, opečený bratwurst, punč, štoly a jiné adventní pochutiny. Na trzích si kromě občerstvení můžete vybrat i dárky, u místních stánků se vám představí řemesla Horní Lužice s prodejem výrobků. Nebude chybět ani program pro děti a dospělé, vánoční koledy a vše co k adventu patří.

Kostel sv. Kříže ukrývá světovou raritu Žitavské postní plátno z roku 1472

Adventní jízda parním vlakem

Romantická jízda parním vlakem Žitavskými horami. Žitavská úzkokolejka byla založena roku 1880 a rozchod kolejí je jen 750 mm. Malebné pískovcové skalní formace a pohádkové horské vísky se zde snoubí s podstávkovými chaloupkami. Z vagónu se můžete kochat krásnými výhledy. Zařazen je i jídelní vůz. Každou adventní neděli dostane každý cestující kousek štoly a kávu. Na čtvrtek 6. 12. je vypraven speciální Mikulášský vlak.

Hrad a klášter Oybin

Na německé straně Lužických hor nenajdete významnější památku než skalní hrad Oybin. Jedinečné seskupení ruin gotického hradu a kláštera, vybudované na popud Karla IV. na vrcholku stejnojmenné pískovcové hory, je zajímavé nejenom pro fanoušky historie a památek, ale také pro milovníky přírody.

 

Přihlášení na výlet Adventní Oybin parním vlakem

Vyplňte prosím níže uvedené údaje: