ZA POPELKOU NA MORITZBURG 

Pfundova mlékárna * Moritzburg - Tři oříšky pro Popelku * Drážďany

 

DĚTI A MLÁDEŽ DO 16 LET VSTUPNÉ JEN 4 EURO!!!

 

Program:

* 6.45 Odjezd rychlíkem z Prahy Hlavního nádraží 

* možnost přistoupit cestou: Praha - Holešovice 6.55, Praha - Podbaba 7.00 Kralupy nad Vltavou 7.18, Roudnice nad Labem 7.43, Bohušovicích nad Ohří v 7.51, v Lovosicích v 7.59 a Ústí nad Labem v 8.16

* návazné přestupy Děčín a Bad Schandau

* 10.36 příjezd do Dresden - Neustadt

* krátká prohlídka Pfundovy mlékárny (před nebo po Moritzburgu, bude upřesněno v pokynech podle aktuálního jízdního řádu)

* přejezd autobusem k zámku Moritzburg

* návštěva výstavy Tři oříšky pro Popelku, vstupné dospělí 12 EUR, děti do 16 let 4 EUR

* přejezd tramvají do centra Drážďan rozchod - možnost nákupů, zimní výprodeje nebo procházky po památkách

* 17.29 odjezd vlakem do Prahy s návaznými přestupy v Děčíně a Bad Schandau

* 21.12 příjezd do Prahy, hl.n., možnost výstupu po trase

 

Cena: 470 Kč

Cena pro děti do 14.9 let    380 Kč

Cena pro mládež 15 - 18 let, studenty 18 - 26 (nutný ISIC) a seniory 65+   410 Kč  

Cena zahrnuje: jízdné vlakem z Prahy do Drážďan a  zpět, jízdné autobusem z Drážďan na Moritzburg a zpět, jízdné tramvají do centra Drážďan, služby delegáta

Cena nezahrnuje: vstupné na výstavu Tři oříšky pro Popelku: 12 EUR, děti 6 - 16 let 4 EUR

O výstavě Tři oříšky pro Popleku

Zámek Moritzburg opět zve na oblíbenou zimní výstavu Tři oříšky pro Popelku, přímo na jedno z autentických míst, kde se okouzlující filmová pohádka o Popelce natáčela. Můžete si vyzkoušet Popelčiny šaty a ostatní kostýmy!

Všechny pokoje věrně zobrazují filmové scény a návštěvníci jsou zváni aby si vyzkoušeli roli Popelky. Jaké to je tančit v sále s princem nebo být tyranyzovaná zlou macechou. Hosté projdou také Popelčiným lesem, kde Popelka oblékla lovecký kostým, podívají se do podkroví sovy Rozárky a zjistí, jak bystrá Popelka získala zpět svůj střevíček, který seděl! Venku je přístupná stáj Popelčina bělouše Juráška. A kdo objeví okno, kterým Popelka ve filmu sledovala bál, může jím také nahlédnout dovnitř. Kolem sta exponátů je na výstavě prezentováno, i vzácné originály, například pět původních plesových šatů i filmová paruka zlé macechy.


Pfundova mlékárna v Dresden - Neustadt

V moderní době jsme už skoro zapomněli, že i obchod může být uměleckou i historickou památkou. Pfundova mlékárna z konce 19. století vás ohromí nejen kvalitními dobrotami, ale také novorenesančním interiérem. Ručně zdobené obložení v kombinaci s kvalitní keramikou z místní továrny vytvořily skutečně dechberoucí podívanou. Mlékárna je tak úžasným lákadlem nejen pro gurmány. Tento krámek se dokonce dostal do Guinnessovy knihy rekordů jako nejkrásnější mlékárna na světě.

 

Přihlášení na výlet Moritzburg Popelka

Vyplňte prosím níže uvedené údaje: