LÖBAU - SKVOST ŠESTIMĚSTÍ

Löbau * trasa přes rozhlednu Löbauer Berg (4 nebo 6 km)* přejezd do Zittau * Trojzemí - jezero Kristýna * Hrádek nad Nisou * krátký přejezd parním vlakem

sobota 29. 9. 2018

Odjezd z Prahy a Liberce

 Program:

* z Prahy: odjezd autobusem Regiojet v 7.00 (Praha - Černý Most), příjezd do Liberce AN v 8.15

*  Odjezd vlakem  z Liberce  v 8:38 do Zittau  (Žitava), příjezd do Zittau v 9.10

*  9.19 odjezd autobusem do Löbau (10.02)

* krátká prohlídka historického centra, okružní trasa přes rozhlednu 4 km nebo 6 km (delší trasa vede ještě přes Schlafberg) - kdo nerad chodí, tak může zůstat ve městě

* 14.10 autobusem zpět  (14.55)

* 15.01 - Zittau - Zittau Süd (15.11) - přejezd parním vlakem !!!

* 6 km kolem bodu Trojzemí (hranice tří států - Německo, Polsko a Česká repubika) podél Lužicé Nisy a dále kolem jezera Kristýna do Hrádku nad Nisou - nenáročná turistika, celé po rovině

18.57 - odjezd vlakem z Hrádku nad Nisou do Liberec (19.15)

19.40 - Liberec - Praha Regiojet 21.05 Černý Most

Cena: 450 Kč, 420 Kč ti kteří již cestovali s Engeltour - napište do vzkazu

SLEVY OD 1.9.2018 (NUTNO UVÉST NÍŽE PŘI VYPLŇOVÁNÍ REZERVACE)

Cena pro děti do 15 let -  300 Kč

Cena pro mládež do 18 let, studenty do 26 let a seniory nad 65 let - 350 Kč

Cena zahrnuje: veškeré jízdné tam i zpět  (autobus, vlak, parní vlak), průvodcovské služby

Cena z Liberce:

250 Kč - jednotná cena

Löbau

Löbau - slovanské slovo lubij znamená líbezné, taková je i Lobava. Nejmenší město Hornolužického šestiměstí, má 15 tisíc obyvatel.

Mezi jeho nejvýznamnější pamětihodnosti patří barokní radnice, litinová rozhledna krále Friedricha Augusta a funkcionalistický Dům Schminke.

Tento klenot  architektonické moderny nalezneme byl postaven v letech 1930-33 ve stylu Bauhausu podle návrhu slavného architekta Hanse Scharouna. Formy, materiály a stavební pojetí inspirují architekty až do současnosti.


Löbauer Berg / Schafberg s rozhlednou

 Přímo před městem zve kopec Löbauer Berg k zotavení v přírodě. Na jeho vrchu trůní symbol města Löbau, věž krále Friedricha Augusta (König-Friedrich-August-Turm). Věž poskytuje překrásný rozhled přes celou Horní Lužici, až na Lužické a Jizerské hory.

Je mimořádná a je si toho vědoma. Zdobení, portréty i nápisy na jejích stěnách zlatě září na černém podkladu litinového krajkoví. Věž pojmenovaná po králi Bedřichu Augustovi je pomníkem inženýrství a rukodělného umu. Postavili ji v roce 1854, je o 33 let starší naší první rozhledny - Slovanky.

 
Trojzemí

Trojmezí - místo, kde se setkávají hranice tří států.  Česko - německo - polské Trojmezí leží na soutoku Lužické Nisy a Oldřichovského potoka. Státní hranice vedou středem obou toků. Nachází se necelé 2 km od centra Hrádku nad Nisou a nedaleko německé Žitavy. Nejbližším polským větším městem je Bogatynia.

Přihlášení na výlet Löbau, Trojzemí

Vyplňte prosím níže uvedené údaje: