LÖBAU - SKVOST ŠESTIMĚSTÍ

Löbau * trasa přes rozhlednu Löbauer Berg (4 nebo 6 km)* přejezd do Zittau * Trojzemí - jezero Kristýna * Hrádek nad Nisou 

 

Odjezd z Prahy a Liberce

 Program:

* z Prahy: odjezd autobusem Regiojet v 7.00 (Praha - Černý Most), příjezd do Liberce AN v 8.15

*  Odjezd vlakem  z Liberce  v 8:38 do Zittau  (Žitava), příjezd do Zittau v 9.10

*  9.20 odjezd autobusem do Löbau (10.05)

* krátká prohlídka historického centra

*  okružní trasa přes rozhlednu 4 km 

* 14.14 autobusem zpět  (15.02)

* přejezd autobusem na jih města

* 6 km kolem bodu Trojzemí (hranice tří států - Německo, Polsko a Česká repubika) podél Lužicé Nisy a dále kolem jezera Kristýna do Hrádku nad Nisou - nenáročná turistika, celé po rovině

18.02 - odjezd vlakem z Hrádku

* 19.00 odjezd autobusem do Prahy, návrat do Prahy na Černý Most ve 20.20, na Florenc ve 20.55

 

Cena výletu:

 

450 Kč z Prahy 

350 Kč případní senioři 65+, studenti, děti - cena z Prahy - UVEĎTE VE VZKAZU

250 Kč z Liberce

 

Cena zahrnuje:  

 

 

veškeré jízdné, služby průvodce

 

Löbau

Löbau - slovanské slovo lubij znamená líbezné, taková je i Lobava. Nejmenší město Hornolužického šestiměstí, má 15 tisíc obyvatel.

Mezi jeho nejvýznamnější pamětihodnosti patří barokní radnice, litinová rozhledna krále Friedricha Augusta a funkcionalistický Dům Schminke.

Tento klenot  architektonické moderny nalezneme byl postaven v letech 1930-33 ve stylu Bauhausu podle návrhu slavného architekta Hanse Scharouna. Formy, materiály a stavební pojetí inspirují architekty až do současnosti.

 

Löbauer Berg / Schafberg s rozhlednou

 Přímo před městem zve kopec Löbauer Berg k zotavení v přírodě. Na jeho vrchu trůní symbol města Löbau, věž krále Friedricha Augusta (König-Friedrich-August-Turm). Věž poskytuje překrásný rozhled přes celou Horní Lužici, až na Lužické a Jizerské hory.

Je mimořádná a je si toho vědoma. Zdobení, portréty i nápisy na jejích stěnách zlatě září na černém podkladu litinového krajkoví. Věž pojmenovaná po králi Bedřichu Augustovi je pomníkem inženýrství a rukodělného umu. Postavili ji v roce 1854, je o 33 let starší naší první rozhledny - Slovanky.

 
Trojzemí

 

Trojmezí - místo, kde se setkávají hranice tří států.  Česko - německo - polské Trojmezí leží na soutoku Lužické Nisy a Oldřichovského potoka. Státní hranice vedou středem obou toků. Nachází se necelé 2 km od centra Hrádku nad Nisou a nedaleko německé Žitavy. Nejbližším polským větším městem je Bogatynia.

 

Přihlášení na výlet Löbau, Trojzemí

Vyplňte prosím níže uvedené údaje: