KERSKO A JARO VE SKANZENU

Skanzen Přerov nad Labem Jaro na vsi - jarní a velikonoční zvyky * Hrabalova hájenka v Kersku - nenáročná trasa 8 km nebo 16 km bez převýšení

 
sobota 2. 4. 2022
 
 
Výlet Hrabalovým krajem přes Kersko. Cestou možnost zastavení v Hájence v Kersku na kance se zelím nebo se šípkovou. Cíl je v Přerově nad Labem, kde nás čeká výstava Jaro na vsi. 
 
Program:
 
*  8.20 -  odjezd z Prahy, Masarykovo nádr. (čas je orientační, bude upřesněno v pokynech)
*  návštěva skanzenu 
*  16 km trasa přes Kersko Hrabalovým krajem, hájenku do Poříčan. Trasu si lze zkrátit na 8 km a část trasy popojet autobusem (není v ceně výletu)
*  18.36 - návrat do Prahy, Masarykovo nádr.
 
Skanzen Přerov nad Labem
 
Jako každoročně i letos zahajuje Polabské národopisné muzeum v Přerově nad Labem návštěvnickou sezónu tradiční zvykoslovnou výstavou „JARO NA VSI“, v pořadí jubilejní třicátou. V interiérech všech chalup jsou scény ze života našich předků, předvádějící všechny staré krajové zvyky a obyčeje spojené s jarem a Velikonocemi. Už při jarní výstavě jsou ve skanzenu zpřístupněny všechny stálé expozice v komorách, špýcharech, ve velké stodole i ve staré škole. Ve výstavním sále bednárny s velkou výstavou „Z historie pivovarnictví na Nymbursku“ jsou příležitostně předváděny různé činnosti, spojené s jarním zvykoslovím (zdobení vajec, perníčků, pletení pomlázek a ukázky lidových řemesel).
 
Kersko
 
Projdete Hrabalovou stezkou v Kersku u Sadské u restaurace Hájenka, kde si i dnes můžete dát kance se šípkovou nebo se zelím. Mezi místy spojenými se životem a dílem spisovatele Bohumila Hrabala naleznete mimo zákoutí z filmu Slavnosti sněženek také minerální pramen nebo malý menhir.
 
 

Cena: 350 Kč (320 Kč držitelé pražské Lítačky)

mládež 15 - 18, studenti 18 - 26 s ISIC, senioři 65+  220 Kč
děti do 15 let
 

Cena zahrnuje: dopravu tam a zpět, služby průvodce, popis trasy se zajímavostmi

Cena nezahrnuje: vstupné do skanzenu

VSTUPNÉ:

* Dospělí:  100 Kč

* Snižené 50 Kč

* Rodina 270Kč

 

 

Přihlášení na akci Jaro ve skanzenu

Vyplňte prosím níže uvedené údaje: