MÍŠEŇ - DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ PORCELÁNKY (vstup zdarma)

27. 4 a 28. 4. 2018 (pátek a sobota)

* návštěva porcelánky v Míšni (vstup zdarma pouze tyto dny) * prohlídka historického centra Míšně *

Program:

Odjezd z Prahy - Hlavního nádraží.: v 6.51 (přistoupit se dá v Kralupech nad Vltavou v 7.17, Roudnici nad Labem 7.41, Lovosticích v 7.56 a Ústí nad Labem v 8.14) Jede se přes Děčín a Bad Schandau - návazné přestupy

Přijezd do Míšně: v 10.39

* návštěva porcelánky v rámci Dne otevřených dveří (vstup ZDARMA)

* od  cca 15 hodin možnost prohlídky historického centra města vedené našim průvodcem

* v 17:19 odjezd vlakem ze Míšně do Bad Schandau a dále přes Děčín do Prahy

* příjezd do Prahy, hl. nádraží v 21:09. Možnost výstupu po trase

 

Cena výletu:

420 Kč (ti, kteří již cestovali s Engeltour 350 Kč) na místě

350 Kč - platba předem na účet

Cena zahrnuje: dopravu vlakem z Prahy do Míšně a zpět, průvodcovské služby


MÍŠEŇSKÁ MANUFAKTURA

Saský kurfiřt a polský král August Silný vlastnil rozsáhlou sbírku porcelánu dovezeného z Číny. Ale jeho touha znát tajemství výroby onoho "bílého zlata" jej vedla k neustálému podněcování pokusů o sestavení vlastní receptury. Sen se mu nakonec splnil: Dekretem z roku 1710 bylo oznámeno objevení bílého porcelánu a založení manufaktury v Míšni. Naším cílem je manufaktura porcelán, zbyde čas i na prohlídku města.

Vstup do výrobních prostor manufaktury je v tento den zdarma.

Děti si samy mohou vyzkoušet modelování nebo se zúčastnit soutěže v malování. Všichni příznivci a obdivovatelé "bílého zlata" uvidí, jak vznikají proslulé porcelánové vzory a malé porcelánové dekorace, které jsou v nové produktové linii také součástí okouzlujících míšeňských šperků.

V tovární outletové prodejně MEISSEN®-Outlet bude u příležitosti Dne otevřených dveří probíhat speciální slevová akce u druhojakostního porcelánu, ale též u výběrové kvality. Outletová prodejna bude rozšířena i o plochu v areálu manufaktury. Ve firemní prodejně MEISSEN® Boutique najdete největší výběr porcelánu proslulé značky Meissener Porzellan®.


MÍŠEŇ - HISTORICKÉ MĚSTO

Pěkné historické jádro, náměstí Markt s kostelem Frauenkirche, nad námsěstím se tyčí zámek Albrechtsburg (nejstarší zámek v Německu)Přihlášení na akci den otevřených dveří porcelánka Míšeň

Vyplňte prosím níže uvedené údaje: