BRTNICKÉ LEDOPÁDY a PIVOVAR FALKENŠTEJN

* Krásná Lípa * Brtníky * Brtnické ledopády - Soví jeskyně, ledopád Malá kaskáda, ledopád Opona, ledopád Konírna, Brtnický hrádek * Bylinková čajovna Nobilis Tilia s prodejnou přírodní kosmetiky * Krásná Lípa - pivovar Falkenštejn

Termíny: sobota 17. 2. 2024
 

Relaxujte v Bylinkové čajovně

Program:

* Odjezd z Prahy, hl.n. v 6.45 (přistoupit se dá v Holešovících v 6.55, v Podbabě v 7.00,  v Kralupech nad Vltavou v 7.18, Roudnici nad Labem 7.43 a Ústí nad 
 
Labem 8.15). Pokud budete přistupovat po trase  nutno uvést v rezervačním formuláři.  
 
   V Děčíně návazný přestup
 

*  odjezd z Děčína do  Mikulášovic a poté autobusem do Brtníků, příjezd v 10.35

* Trasa 9  km Brtnickými ledopády 

* zastavení v čajovně s prodejnou přírodní kosmetiky Nobilis Tilia ve Vlčí hoře

* přejezd autobusem z Vlčí hory do Krásné Lípy, zastavení v pivovaru Falkenštejn, odjezd vlakem přes Děčín, návrat do Prahy ve 21.12

DOPORUČUJEME PEVNOU PROTISKLUZOVOU ZIMNÍ TURISTICKOU OBUV S VÝRAZNÝM VZORKEM (popř.nesmeky)

 

Cena: 

Dospělí 490 Kč 

Mládež 15 - 18 let, studenty 18 - 26 (nutný ISIC) a seniory 65+   430 Kč  

Děti do 14.9 let    390 Kč

 
Cena zahrnuje: veškerou dopravu tam i zpět - vlaky, autobusy, průvodcovské služby

 

BRTNICKÉ LEDOPÁDY

V Českém Švýcarsku mezi Mikulášovicemi a Vlčí horou nedaleko obce Brtníky leží brtnické ledopády – útvary které už za první republiky jezdili obdivovat na saních bohatí Němci. Ledopády nevznikají tradičně, jako zmrzlé vodopády, ale tvoří je voda z tajícího sněhu.
V zimní sezóně patří ledopády k nejvyhledávanějším pozoruhodnostem NP České Švýcarsko. Některé rampouchy dosahují značných rozměrů i obdivuhodných tvarů či barev.
 
NOBILIS TILIA
 
Prodejní centrum přírodní kosmetiky s čajovnou a kavárnou Nobilis Tilia (Krásná Lípa) v srdci přírody Českého Švýcarka pod Vlčí horou je jedním z dalších cílů výletu. Zde se také pěstují všechny bylinky, ze kterých se kosmetika vyrábí. Pochutnejte si na voňavém bylinkovém čaji, čerstvě mleté kávě a slaných i sladkých dobrotách. 
 
 

KRÁSNÁ LÍPA - PIVOVAR FALKENŠTEJN

V Krásné Lípě naleznete Dům Národního parku České Švýcarsko a také pivovar Falkenštejn. 

Starý krásnolipský pivovar založil ve 2. polovině 19.stol. (1878) německý sládek Cornelius Häuser pod názvem Brauerei Schönlinde (Pivovar Krásná Lípa)  v době bouřlivého rozvoje města za průmyslové rčevoluce. Tento starý pivovar byl v 60. letech 20.století zbourán a provoz tak v původním místě nemohl být obnoven. K obnovení provozu došlo v roce 2013 (tehdy Křinického pivovaru) v budově někdejšího měšťanského domu přímo na Křinickém náměstí v centru města a v roce byl provoz rozšířen také do vedlejší budovy. 

Jeho název je odvozen od stejnojmenného skalního hrádku poblíž Jetřichovic a skalního masivu u saského města Bad Schandau a jméno piva je tak dobře zapamatovatelné jak pro české, tak i pro sousední německé návštěvníky této krásné oblasti.

Přihlášení na akci Brtnické ledopády

Vyplňte prosím níže uvedené údaje: