ZÁMEK PILLNITZ - PŘEHLÍDKA SASKÉ PAROPLAVBY, SKALNÍ MOST BASTEI

středa 1. 5. 2019

Zámek Pillnitz - exteriéry i interiéry * přehlídka Saské paroplavby * Pirna * skalní most Bastei * Kurort Rathen

Program:

6.51 - Odjezd z Praha - Hlavní nádraží (přistoupit se dá v Kralupech , Roudnici a Ústí nad Labem), přestupy v Děčíně a  Bad Schandau

 9.44 - Příjezd do Heidenau, přejezd s průvodcem  místním autobusem a přívozem k zámku

10.15  - 13.00 Návštěva venkovních expozic a skleníků, možnost návštěvy vnitřních prostor zámku

Přímo od břehu u zámku Pillnitz můžete sledovat přehlídku parníků Saská paroplavební společnost  cca od 11 hod. sem dorazí představuje nejstarší a největší flotilu kolesových parníků na světě.

 kolem 13.00 - přejezd do Pirny, 1 hod. rozchod

14.55 - odjezd autobusem na Bastei

15.17 - příjezd na Bastei

 Zde vás čeká hlavní úsek cesty, budete scházet v moři skal kolem vyhlídek na Bastei a skalní most ke hradu Neurathen a jezeru Amselsee s odbočkou ke skalnímu jevišti Felsenbühne až do Kurort Rathen. Sraz u přívozu v Kurort Rathen v 18.00, pojedeme historickým přívozem na druhý břeh, zajímavostí je, že není poháněn motorem. 

Odjezd vlaku z Kurort Rathen do Děčína v 18.32, v Děčíně přestup na vlak do Prahy, návrat do Prahy Hlavní nádraží ve 21.09, vystoupit můžete také v Holešovicích nebo Podbabě. 

Cena: 380 Kč

 

* Cena pro děti do 15 let -  250 Kč

* Cena pro mládež do 18 let, studenty do 26 let - 300 Kč

* Cena pro seniory nad 65 let - 300 Kč

* Děti do 6 let zdarma


 

Cena zahrnuje: veškeré jízdné tam i zpět (vlak, autobus, lodní přívozy), služby průvodce Nezahrnuje: vstupné na zámek Pillnitz

Vstupné: zámek uvnitř + park se skleníky  8 EUR (skupina od 10 osob 7 EUR), jen park + skleníky 3 EUR

Děti do dovršení 17 let vstup na vše ZDARMA

 

 

Prvomájová přehlídka parníků z flotily Saské paroplavební společnosti

Imopozantní přehlídka nejstarší a největší parní flotily na světě. Ráno v 10 hodin vypluje všech devět historických kolesových parníků a dvě moderní salonní lodi Saské paroplavební společnosti (Sächsische Dampfschiffahrt) proti proudu z drážďanského nábřeží Terrasenufer směrem k zámku Pillnitz, kam dorazí kolem 11. hod. Saská paroplavení společnost pořádá tuto oblíbenou přehlídku každoročně u příležitosti zahájení letní sezóny.

Zámek Pillnitz

 

V době baroka, takříkajíc před branami Drážďan, zakoupil zámek Pillnitz saský kurfiřt August Silný, aby jej věnoval své nejoblíbenější metrese, hraběce Anně Constancii von Cosel. Poté, co hraběnka Coselová upadla v nemilost saského dvora, nechal August v letech 1720 až 1724, zámek kompletně přestavět. Podle návrhu architekta Daniela Pöppelmanna byly postaveny dva reprezentativní paláce,  »Wasserpalais« (Vodní palác) přímo u řeky Labe a »Bergpalais« (Horní palác) směrem k slunným labským svahům. Tím vznikl základ největšího zámeckého komplexu v Evropě, vytvořeném v čínském stylu, tzv. »Chinoiserie«. Později, za Friedericha Augusta Spravedlivého se zámek Pillnitz se stal letní rezidencí saského královského rodu (r. 1868).

V palácích Bergpalais a Wasserpalais se dnes nachází »Uměleckoprůmyslové muzeum / Kunstgewerbemuseum« a v »Novém paláci / Neues Palais« návštěvníci najdou zámecké muzeum »Schlossmuseum«. Obě muzea jsou otevřena od května do října. Návštěvníci zámeckého muzea uvidí královskou dvorní kuchyni (Hofküche), klasicistní sál s nákladně zdobenou kupolí tzv. Kuppelsaal i zdejší katolickou kapli a dozví se zajímavosti z mnohdy pohnuté historie někdejší královské letní rezidence.

Bastei - symbol Saského Švýcarska

Bastei je skalní útvar s vyhlídkovými plošinami v Saském Švýcarsku na pravém břehu Labe mezi lázeňským městečkem Rathen a městem Wehlen. Je to jedna z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí v Saském Švýcarsku. Z bašty úzkého skalního útesu ve výšce 194 m nad hladinou řeky Labe se nabízejí široké výhledy na údolí řeky a na Labské pískovce. Na náhorní plošině za skalním útvarem je hotel s restaurací. Skalní most Basteibrücke pochází z roku 1851, kdy nahradil původní dřevěný most z roku 1824.

 


 

Přihlášení na akci Pillnitz, Bastei 1. 5. 2019

Vyplňte prosím níže uvedené údaje: