ŘIPSKÁ POUŤ s návštěvou zámku

Komentovaná prohlídka zámku v Roudnici nad Labem a vež Hláska * Řipská pouť * Říp (461 m n.m.)

 
 
 
 
 
Výlet začíná v Roudnici nad Labem, půjdeme na prohlídku zdejšího zámku a vežě Hláska, poté nás čeká 5 nebo 6 km trasa pod Říp (dvě trasy na výběr), kde se koná Řipská pouť. Kdo bude chtít může vystoupat na Říp. Nakonec zpět do Roudnice. Tip pro pohodáře a superpohodáře: trasu Roudnice - pod Řípem můžete i přejet autobusem.
 
Program:
 
* 8.46 -  odjezd z Prahy, hl.n. do Roudnice nad Labem (9.43) - možnost nástupu Holešovice, Podbaba - nutno nahlásit předem
* přechod k zámku, komentovaná prohlídka zámku a věže Hláska - zvýhodněná jednotná cena kombinované prohlídky 70 Kč za osobu
* trasa 5 nebo 6 km pod Říp (lze přejet autobusem)
* Řipská pouť, možnost výstupu na Říp
* trasa 5 nebo 6 km do Roudnice nad Labem (lze přejet autobusem)
* příjezd do Prahy, hl.n. (19.12)
 
Zámek Roudnice nad Labem
 
Barokní zámek v Roudnici nad Labem je čtvrtý největší zámecký objekt v České republice. Byl vystavěn v místě původního románského hradu, který střežil důležitou obchodní stezku z Prahy do Horní Lužice a zároveň dohlížel na labskou vodní cestu. V současné době je roudnický zámek ve vlastnictví šlechtického rodu Lobkoviců a je chráněn jako kulturní památka České republiky.
 
Říp 461 m n.m.
 
Říp je bájnou horou, kdy sem podle pověsti přišel praotec Čech, rozhlédl se do krajiny a rozhodl se zde usadit. Zdaleka viditelná hora je sopečného původu, jejíž vrchol se tyčil do výše více než 1 kilometr nad úroveň současného vrcholu. Dnes je Říp značně snížen zvětráváním. Turisté mohou na vrcholu navštívit rotundu sv. Jiří. z 12. století. Tradiční pouť k svátku sv. Jiří na úpatí hory Říp se koná za obcí Krabčice (okr. Litoměřice).

 

 

Cena zahrnuje: dopravu tam a zpět, služby průvodce

Cena nezahrnuje: skupinové vstupné na zámek Roudnice nad Labem spolu s věží Hláska 70 Kč osoba bez rozdílu věku

 

 

Přihlášení na výlet Řipská pouť a zámek Roudnice

Vyplňte prosím níže uvedené údaje: