SILVESTROVSKÝ VÝLET

Silvestrovský výlet s kvízem, turistikou a posezením

 
neděle 31. 12. 2023
 

Mníšek pod Brdy * Barokní areál Skalka * Křížová cesta * Řevnice * pro zájemce večerní posezení u kytary na Karlštejně

Středně náročná 10 km trasa, nebude chybět kvíz a silvestrovský přípitek

Tentokrát se vydáme do oblasti zvané Hřebeny. Prvním naším cílem bude Mníšek pod Brdy s pěkným kostelem a zámkem. Poté vystoupáme k baroknímu areálu Skalka. Zde je stánek s občerstvením, kde si můžete zakoupit a opéct špekáček. Pak už se vydáme do Řevnic, kde je cíl našeho putování a možnost posezení v restauraci. 
Varianta A odjezd z Řevnic vlakem, varianta B poté přejezd na Karlštejn a posezení u kytary naproti nádraží.
 

Program:

 *  9.11 odjezd z Prahy - Braníka (kdo chce může nastoupit do vlaku již na předchozích stanicích - odjezdy: 8.55 hl.n., 9.00 Vršovice, 9.04 Kačerov, 9.07 Krč - nutno nahlásit předem, případná cesta z uvedených stanic do Praha - Braník není v ceně výletu, ale platí zde pražská Lítačka), sraz účastníků, kteří pojedou z nádraží Braník bude zde v 8.45

 * 10.00 příjezd  do Mníšku pod Brdy

 * trasa přes Mníšek pod Brdy, zastavení v cukrárně, výstup dále po turistické trase na Skalku - barokní areál, stánek s občerstvením a ohněm, prodávají zde špekáčky na opečení, nápoje a další občerstvení, dále po turistické trase do Řevnic - možnost posezení v pivovaru nebo v jiné restauraci. 

* 16.33 - odjezd z Řevnic, příjezd do Prahy - Smíchov v 17.00, do Prahy hl.n. v 17.09

DOPORUČUJEME PEVNOU PROTISKLUZOVOU OBUV S VÝRAZNÝM VZORKEM

 
Občerstvení cestou: 
 
Mníšek pod Brdy - cukrárny, Skalka - možnost opékání špekáčku  (špekáčky prodávají na místě a kovové klacky na opékání jsou k dispozici), Řevnice
 

Barokní areál Skalka

Skalka je 553 metrů vysoký ostroh nacházející se v brdské vrchovině. Dominantu areálu a poutnho místa zárověň tvoří několik staveb významného barokního architekta Kryštofa Dientzenhofera – kostelík sv. Máří Magdaleny, klášter a poustevna. K vrchu Skalka vede z Mníšku pod Brdy naučná stezka /zastávky: Kostelík sv. Maří Magdalény. Skalecký Klášter. Bývalá hájovna a hospodářské stavení, Křížová cesta. Poustevna./  s obnovenou křížovou cestou s kapličkami z roku 1672. Od kostelíka je krásný výhled na město Mníšek pod Brdy i jeho okolí.

Cena pro dospělé do 65 let: 350 Kč (s pražskou Lítačkou 310 Kč)
Cena pro děti a mládež, studenty 18 - 26 (nutný ISIC) a seniory 65+: 290 Kč

Cena zahrnuje: veškeré jízdné v dané časy, kvíz, služby průvodce

 

Přihlášení na akci Silvestrovský výlet

Vyplňte prosím níže uvedené údaje: