ADVENTNÍ DRÁŽĎANY VLAKEM (s možností návštěvy Pirny nebo plavby lodí)

* Vánoční trhy * prohlídka historického centra * Adventní trhy v Pirně * plavba lodí

Termíny: 12.12. , 13.12., 14.12., 17.12., 19.12., 20.12. 2019

Cena: 370 Kč 

350 Kč ti, kteří již cestovali s Engeltour 

Cena pro děti do 15 let -  250 Kč

Cena pro mládež do 18 let, studenty do 26 let (nutný studentský průkaz) a seniory nad 65 let 300 Kč

Cena zahrnuje: 

jízdné vlakem z Prahy do Drážďan a  zpět

jízdné tramvají do centra

prohlídku historického centra

případný přejezd vlakem do Pirny 

služby průvodce

Program:

* 6.51 odjezd rychlíkem z Prahy, hlavního nádraží směr Děčín

* možnost přistoupit v Holešovicích (7:00), Podbabě (7:04). Kralupech (7:20), Roudnici (7:42), Lovosicích (7:58) a Ústí nad Labem (8:16). 

* ve všední dny návazné přestupy Děčín a Bad Schandau, o víkendech jeden přestup v Ústí nad Labem (Vánoční kometa), se zastávkou v Ústí - procházka městem, občerstvení

* 9.58 (o víkendech v 10.21) příjezd do Drážďan

* přejezd tramvají do historického centra (mohou využít i ti, kteří nejdou na prohlídku, ale rovnou na trhy)

* pro zájemce možnost 60 min. prohlídky historického centra

* volno na adventních trzích, možnost také nákupů PRIMARK a ostatní obchody

Odpolední programové možnosti: 

Ve všední dny v 15.41 možnost odjezdu vlakem do Pirny (historický advent)

Více info o adventním trhu Canalettomarkt ZDE

O víkendech od 14 hodin možnost plavby lodí do Pirny s prohlídkou (příplatek za plavbu 150 Kč)

V termínech 30.11., 7.12., 8.12. a 14.12.2019 od 14 hodin možnost plavby lodí z Drážďan do Kleinzschachwitz (zámek Pillnitz). a dále autobusem a vlakem do Pirny  - prohlídka adventních trhů (1,5 hod.)

Cena 150 Kč splatná při nástupu na loď. Na lodi je možnost menu (bramboračka, řízek, cukroví za 150 Kč)

* v 17:59 odjezd vlakem z Drážďan a v 18:21 z Pirny. Cesta přes Bad Schandau a Děčín (přestupy. návazné spoje) do Prahy hl. n., příjezd v 21:10. Možnost výstupu po trase.

Cesta domů:

* 17.59 odjezd vlakem z Drážďan nebo v 18.21 z Pirny. Cesta přes Bad Schandau a Děčín (přestupy, návazné spoje) do Prahy hl. n., příjezd v 21:10. 

Možnost výstupu po trase.

Štolová slavnost   7. 12. - JEDINÝ DEN V ROCE!!!

Hlavní událost Štrýclmarktu, Štolová slavnost, začíná v sobotu o druhém adventu tradičně na zámeckém náměstí Schlossplatz, mezi zámkem a schodištěm na Brühlovu terasu, kde se začnou scházet a řadit účastníci štolového procesí a končí na náměstí Altmarkt. Za účasti dvorního kašpara Frölicha se na jevišti bude odvíjet slavnostní a zábavní program vztahující se k historii štoly. Na pódiu bude přítomen i český tlumočník, aby českým návštěvníkům zprostředkoval všechna barokní slova její excelence, saského kurfiřta Augusta Silného.

Vánoční trhy Drážďany

Třpytivá světla, zářící hvězdy, rozzářené dětské oči, vůně svařeného vína a perníku, vánoční koledy. Drážďanský Štrýclmarkt přináší do města nejkrásnější nadílku - svým 584. konáním je nejstarším vánočním trhem v Německu. Návštěvníci se procházejí, mlsají a nakupují: krušnohorské dřevěné umělecké výrobky, lužické modrotisky, ochranovské hvězdy. A samozřejmě nesmí chybět ani originální drážďanská vánoční štola ve světle obří krušnohorské pyramidy.

Kromě Štrýclmarktu na Vás čeká dalších deset tématicky odlišných vánočních trhů - Vánoční trhy »Dresdner Winterlichter« na ulici Prager Strasse , Advent na náměstí Neumarkt, Tradiční vánoční trh u kostela Frauenkirche, Středověký vánoční trh na nádvoří zámecké stáje Stallhof , »Romantischer Weihnachtsmarkt« u Rezidenčního zámku, »Dresdner Hüttenzauber« - na náměstí Postplatz, »Augustusmarkt« - ve čtvrti Neustadt, Vánoční trh »7. Neustädter Gelichter« ...

Vánoční trhy v Pirně  - možnost navštívit ve všech termínech

Útulná a romantická atmosféra, komornější a a klidnější. Ukázka historických řemesel,  můžete zde při práci pozorovat kameníky, hrnčíře, malíře na sklo, umělecké tesaře a umělecké kováře. Kromě toho je nabízena spousta atrakcí a pestrých programů. Trhy se konají na náměstí Canalettomarkt, kterému dominuje radnice ze 16.stol. a pěkné starobylé  měšťanské domy.

 

 

REZERVAČNÍ FORMULÁŘ ZDE:

 

 

ADVENTNÍ DRÁŽĎANY

Vyplňte prosím níže uvedené údaje: