ZÁMEK ZRUČ NAD SÁZAVOU A PIVOVAR KÁCOV

Komentovaná prohlídka zámku - Velký okruh * možnost návštěvy výstavy Svět kostiček a panenek * turistická trasa 8,5 km (nebo lze úsek přejet vlakem) * pivovar Kácov

 
neděle 13. 3. 2022
 
 
Výlet začíná na zámku Zruč nad Sázavou, kde je pro nás rezervovaná prohlídka - Velký zámecký okruh. Poté možnost navštívit zajímavé výstavy, volno na oběd, pohodlná turistická trasa a závěr posezení v pivovaru Kácov s výhledem na řeku Sázavu s jezem. Trasa mezi Zručí a Kácovem se dá též jet vlakem, takže výlet je vhodný i pro neturisty.
 
Program:
 
*  7.59 -  odjezd z Prahy, hl.n. do Zruče nad Sázavou (10.10)
* prohlídka zámku Zruč nad Sázavou, rezervace pouze pro naší skupinu (pro veřejnost zámek uzavřen), poté možnost návštěvy výstavy Svět kostiček a  panenek a muzea "Od verpánku k Baťovi"
* pauza na oběd v restauraci
*  8,5 km pohodlná trasa do Kácova, návštěva pivovaru Kácov, společné posezení)
* 17.33 - odjezd z Kácova dodo Prahy, hl.n. (19.52)
 
Prohlídka zámku Zruč nas Sázavou - Velký okruh
 
Vstupní halou, ve které se můžete poměřit se středověkým rytířem, projdete do Zelené jídelny s hrajícím orchestrionem z roku 1885 a Reprezentační pracovny s lodním kufrem, ke kterému se váže zajímavý osobní příběh rodiny Schebků – posledních majitelů zručského panství. Dále navštívíte malebný Dámský salon, Zrcadlový sál, zásobovací chodbu a Maurskou knihovnu. Zajímavostí je, že každá místnost je zařízená v jiném slohu, takže zde natrefíte na prvky antické, barokní i secesní. Velký prohlídkový okruh nabízí navíc prohlídku rodinné kaple s oltářním obrazem sv. Jana Nepomuckého, zámeckou romantickou koupelnu, která zaujme nevšedním začleněním vany do podlahy a hlavně výstup na zámeckou věž, kde se můžete z výšky 36 metrů podívat z ptačí perspektivy na zámecký areál a na celou starou zástavbu města Zruč nad Sázavou.
 
Svět kostiček a panenek
 
V podkroví zámku naleznete zapomenutou zemi dětství, her a radosti. Je zde opravdový ráj hraček. Uvidíte hrady, zámky, zvířátka i panáčky - vše sestavené z pestrobarevných kostiček. Uvidíte také panenky, pokojíčky, kuchyňky, ale i medvídky, kočárky a dětské knížky. Vaše děti si budou moci zahrát s panenkami, se kterými si hrály vaše babičky, nebo postavit hrad či autíčko z kostiček. V dětském koutku je připraveno nepřeberné množství kostiček i panenek a stačí si jen začít hrát. 
 
Muzeum Od verpánku k Baťovi
 
Regionální muzeum, které se nachází v podkroví zámku, shromažďuje historické materiály Zručska, především se specializuje na obuvnictví ve Zruči a na ševcovský klan Adriánů. Seznamuje návštěvníka s již dávno zaniklými názvy různého nářadí potřebného k opravě bot. Dále se zabývá vybudováním nové baťovské továrny ve 40. letech minulého století a vznik úplně nové části města. Mapuje zručský obuvnický podnik až do jeho zániku v 90. letech minulého století. 

 

Cena: 350 Kč 

* Cena pro děti do 15 let -  120 Kč

 

* Cena pro mládež do 18 let, studenty do 26 let - 220 Kč

* Cena pro seniory nad 65 let - 220Kč

* Děti do 6 let zdarma

Cena zahrnuje: dopravu tam a zpět, služby průvodce

Cena nezahrnuje: vstupné na zámek Zruč nad Sázavou - Velký okruh, popř. na výstavy Svět kostiček a panenek a Od verpánku k Baťovi, ceník zde:

Vstupné - Zámek Zruč nad Sázavou (zamek-zruc.cz)

 

 

Přihlášení na akci zámek Zruč nad Sázavou

Vyplňte prosím níže uvedené údaje: