ZÁMEK KARLOVA KORUNA aneb PESTRÝ DEN V CHLUMCI

Chlumec nad Cidlinou - Loreta, muzeum * Komentovaná prohlídka zámku Karlova Koruna * zábavný park Fajnpark nebo koupaliště (v případě špatného počasí alternativní program)

VÝLET S KOUPÁNÍM A ZÁBAVOU - pro pohodáře a neturisty
 
sobota 9. 7. 2022
 
lor20
https://exorior-photos.s3.eu-central-1.amazonaws.com/fajn-park/_fotogalerie/photo9.png
 
Výlet začíná v Chlumci nad Cidlinou. Podíváme se do historického centra, navštívíme muzeum - Loretu a poté také zámek Karlova Koruna. Odpoledne můžete strávit  koupáním nebo ve Fajn parku.
 
Program:
 
*  8.08 -  odjezd z Prahy do Chlumce nad Cidlinou (9.27)
* historické centrum Chumce, muzeum Loreta
* komentovaná prohlídka zámku Karlova Koruna a procházka po zámeckém parku
* pauza na oběd v restauraci
* Fajn park nebo koupaliště
* návrat do Prahy kolem 19 hod.
 
Chlumec nad Cidlinou - Loreta
 
Barokní budova bývalého kláštera Loreta je jednou z nejmenších a nejmladších zachovaných loret na našem území. Stálá expozice se věnuje nejstarším dějinám města, cechům a řemeslům, významným chlumeckým rodákům, selským bouřím a návštěvníci si také mohou prohlédnout unikátní střelecké terče a jedinečnou sbírku zemědělských strojů a nářadí.
 
Zámek Karlova Koruna
 
Barokní skvost architekta Santiniho, který už 300 let zdobí panorama Chlumce nad Cidlinou, Interiérová expozice seznamuje návštěvníky s dějinami rodu Kinských a s chovem koní Kinských – chlumeckých plaváků. Nově expozice prezentuje běžný život šlechtické rodiny. Zámecký park je otevřen celoročně.
 
Fajn park
 
Fajnpark spojuje největší trampolínové centrum v Česku – Hopsálkov, písečná hřiště na plážový tenis a volejbal, vodní a vzduchová děla, Mini cars, hřiště pro nejmenší – Miniměsto, vybavené mlžítkem pro případy horkého počasí,  úžasný Dinoprales plný pohybujících se a řvoucích prehistorických ještěrů, procházku Zvířátkovem a Kozovem, při které je možno procházet se přímo výběhem s kozami, lamami, ovcemi, oslíky i klokany a v neposlední řadě Bosov – stezku bosou nohou a poklidnou relaxační zónu.
 
Koupaliště
 
Na soutoku řek Cidliny a Bystřice najdete areál městského koupaliště Chlumec nad Cidlinou, které nabízí nejen koupání, ale i možnost ubytování v kempu a chatkách a stravování v restauraci. Městské koupaliště prošlo v roce 2010 velkou rekonstrukcí.
Uprostřed bazénu o velikosti 55 x 50 metrů s celkovým objemem vody 3700 m³ a hloubkou od 80 do 180 cm byl vytvořen ostrov o rozloze 475 m², jehož součástí je letní zážitkový bar. Součástí bazénu je dětská dvojskluzavka vysoká 1,7 m a pro dospělé skluzavka vysoká 5,0 m. 

 

Cena: 370 Kč 

* Cena pro děti do 15 let -  120 Kč

* Cena pro mládež do 18 let, studenty do 26 let - 320 Kč

* Cena pro seniory nad 65 let - 320 Kč

Cena zahrnuje: dopravu tam a zpět, služby průvodce. kvíz se zajímavostmi

Cena nezahrnuje: vstupné na zámek Karlova Koruna - plné vstupné150 Kč, senoři100 Kč, studenti (15–26 let)100 Kč, děti 6–15 let 80 Kč, další případné vstupy (Loreta, Fajn park Fajnpark - Vítejte ve světě zábavy! , koupaliště 80/50 Kč)

 

Přihlášení na akci Karlova Koruna

Vyplňte prosím níže uvedené údaje: