PŘES TŘI STÁTY DO KOCOURA

* Zittau * památky * nákupy * ZOO * návštěva pivovaru Kocour

TERMÍNY:  17. 11. 2018 a 12. 1. 2019

Výsledek obrázku pro zittau

ODJEZD Z PRAHY NEBO Z LIBERCE

Program:

* 7.00 odjezd z Prahy autobusem Regiojet do Liberce (8.15)

* 8.38 odjezd z Liberce vlakem do Zittau (9.10)

*  návštěva městečka Zittau, historické centrum s radnicí, možnost navštívit kostel sv. Kříže Žitavské postní plátno - světovou raritu, více info

ZDE

* možnost nákupů módy, obuvi, drogerie 

* možnost návštěvy ZOO - Tierparku Zittau - otevřena celoročně - vstupné 5 EUR, děti 3 EUR - více info  ZDE

* 13.09 odjezd vlakem  Zittau - pivovar Kocour (13.31)

* návštěva pivovaru, pestrá paleta pivních speciálů, výborné jídlo za slušné ceny,  pivovarská ZOO, více info ZDE 

*** pro zájemce o turistiku: výstup na hraniční rozhlednu Hrádek (Burgsberg) s výletní restaurací - 1,5 km od pivovaru

* 16.54 - pivovar Kocour - Liberec (17.55)

* 18.02 - odjezd rychlíkem do Prahy s návazným přestupem v Turnově na druhý rychlík

* 20.37 příjezd do Prahy, hl.n. - možnost výstupu v Čakovicích, Vysočanech, Vršovicích

Cena: 420 Kč - dospělí do 65 let

                        350 Kč - DĚTI 6 - 18 LET, STUDENTI DO 26 LET (NUTNÝ ISIC),

                         SENIOŘI 65 +

          250 Kč - nástup v Liberci, jednotná cena pro všechny

            vvvvvvv  0 Kč - děti do 6 let z Prahy i Liberci, z Prahy do Liberce mají zajištěné vlastní místo v autobuse

Cena zahrnuje: veškerou dopravu (vlak, autobus, Regiojet - v případě cesty z Prahy a zpět), služby průvodce

PIVOVAR KOCOUR

Varnsdorfský Pivovar Kocour byl jedním z průkopníků nového pohledu na pivo a pivovarnictví v Čechách, ukázal domácímu konzervativnímu pivaři, že pivo není jen chlazená desítka v lednici. Pivo je víc než český ležák, který se báječně skloubí s gastronomií a dá se pít podle ročního období nebo nálady. Proto nabízíme pestrou paletu pivních speciálů - od tradičních ležáků až po nejrůznější svrchně kvašené speciály, které se snažíme neustále zdokonalovat.
Areál pivovaru nabízí kromě pivovarské restaurace s prostornou terasou, samostatnou pergolu a sportovní zázemí. Z tohoto důvodu je vyhledávaným dějištěm svateb, firemních večírků a kulturních akcí pro dospělé i děti. Nejen malí návštěvníci ocení pivovarskou ZOO, ve které jsou k vidění mnohá, nejen hospodářská, zvířata. A věřte nebo ne, Pivovar Kocour disponuje i vlastní železniční zastávkou, a to jako jediný v ČR.

ŽITAVA - VÝLETNÍ I NÁKUPNÍ MÍSTO

Zážitky nabitý den v Horní Lužici. Naše první zastavení bude v Žitavě přezdívané město s gracií. Ta dříve patřila koruně české a návštěvníky nadchne nejen památkami, ale poklidnou atmosférou a útulnými kavárnami. Čekají na vás pěkné památky (novogotická radnice, kostel Johanniskirche, středověká solnice, Augustova kašna, kostel sv. Kříže, květinové hodiny a zvonkohra).

Zájemci mohou navštívit světovou raritu - Velké žitavské postní plátno z roku 1472 v kostele sv. Kříže. Další možnost je navštívit malou ZOO, která je zajímavá tím, že některé výběhy jsou průchozí a návštěvník prochází přímo prostorami, kde žijí zvířata.

Pro další příjemné strávení času jsou zde pěkné kavárničky, možnost nákupů v obchodech COLLOSEUM, NKD a dalších.

Kromě zajímavého zboží v obchodech rozhodně stojí i pozoruhodná kolekce místních pamětihodností.  Za vidění stojí v Žitavě především historické jádro. Jeho centrem je náměstí. Zde nechybí nic, na čem by oko turistovo zálibně nespočinulo: sto šedesát let stará radnice, vybudovaná ve stylu italské renesance, Martova kašna, rovněž v renesančním stylu, a především množství výstavných a vzorně udržovaných barokních domů ve stylu závěru 17. století.


Žitavské postní plátno  1472

Skutečnou raritou je Velké žitavské postní plátno - Zittauer Fastentuch, které je k vidění v místním kostele svatého Kříže. Jeho rozměry jsou 8,2 a 6,8 metru. Zdobí jej devadesát obrazů, které obsahují celý biblický příběh - začínají stvořením světa a končí posledním soudem. Plátno se může pochlubit zajímavou historií. Žitavě jej v roce 1472 věnoval obchodník s kořením Jakob Gürtler. Na konci druhé světové války jej objevili sovětští vojáci a používali jako plentu v přírodní sauně. Restaurací prošlo v devadesátých letech minulého století.Trochu opomíjená je bohužel žitavská zoologická zahrada. Turisté ji najdou na okraji města nedaleko hranic s Polskem. K vidění jsou tu hlavně zvířata střední Evropy.        


TIERPARK

Přihlášení na akci Kocour

Vyplňte prosím níže uvedené údaje: