TRIXIBAD - RELAX V SAUNOVÉM A BAZÉNOVÉM SVĚTĚ

Trixibad (vodní a saunový svět), městečko Zittau

Druhá varianta výletu tento den:

https://www.engeltour.cz/motyli-dum-a-zoo/

sobota 10. 2. 2018


Program:

* Odjezd z Prahy autobusem Regiojet v 8:00

*  Odjezd vlakem  z Liberec  v 10:02 - připojit se k nám můžete v Liberci

* Příjezd do Grossschönau v 10:55 - přesun k Trixibad

* cca 11.30 - 14.30 - návštěva Trixibad

* v 15 hod. - přejezd do Zittau

Odpoledne návštěva městečka Zittau, možnost nákupů

* 18.44 odjezd do Liberce

 * Návrat do Liberce v 19:20

 * Návrat do Prahy ve 21:05

  Cena: 

240 Kč z Liberce/200 Kč dítě do 15 let

420 Kč z Prahy/350 Kč dítě do 15 let

Cena zahrnuje: veškerou dopravu (vlak, autobus, Regiojet - v případě cesty z Prahy a zpět), služby průvodce

Cena nezahrnuje: Vstupné do Trixibad


Vstupné:

Trixibad na 3 hodiny

jen bazénový svět:  dospělí 10,00€, děti 8€

bazénový i saunový svět:  dospělí 16,00€, děti 14€


TRIXIBAD

Aquapark je tropický, ve kterém najde svou zábavu jak dítě, tak i dospělý. Je zde průtokový kanál, venkovní bazén s nejrůznějšími atrakcemi a zábavou na celý den. Najdeme zde několik restaurací a občerstvení, orientální saunu,  venkovní koupaliště, rybník s lodičkami, bazény, bazénky a relaxační wellness centrum, vířivky, solárium, vodopády či protiproud.

Engeltip: doporučujeme pro dospělé  saunový svět  - naprostý relax - sauny, vířivky, parní komory, restauarace a pro rodiny s dětmi vodní svět - atrakce a vyžití pro děti

https://www.trixi-park.de/cz/Sauna/


ŽITAVA - VÝLETNÍ I NÁKUPNÍ MÍSTO

Kromě zajímavého zboží v obchodech rozhodně stojí i pozoruhodná kolekce místních pamětihodností.  Za vidění stojí v Žitavě především historické jádro. Jeho centrem je náměstí. Zde nechybí nic, na čem by oko turistovo zálibně nespočinulo: sto šedesát let stará radnice, vybudovaná ve stylu italské renesance, Martova kašna, rovněž v renesančním stylu, a především množství výstavných a vzorně udržovaných barokních domů ve stylu závěru 17. století.

Pokud se návštěvníci města vydají od náměstí Mládeže směrem na sever, dorazí ke stavbě, jež vévodí celé Žitavě a objevuje se snad na všech pohlednicích. Je jí kostel svatého Jana, německy Johanniskirche. Současná tvář několik set let staré stavby pochází ze třicátých let 19. století, kdy se kostel dočkal rekonstrukce v klasicistním stylu. Je možné také vystoupat schody na jednu z kostelních věží a prohlédnout si okolí. Je odsud vidět do celého regionu Trojzemí - Česka, Polska a samozřejmě Německa. Nedaleko kostela svatého Jana se vypíná další církevní památka - kostel svatého Petra a Pavla. Jeho typická štíhlá věž měří sedmdesát metrů. V přilehlém klášteře je městské muzeum a před ním stojí barokní Zelená kašna s tepanou mříží. Ukázku klasické německé architektury představuje konírna - veliký mansardový dům na náměstí Augusta Bebela, který dříve fungoval coby sklad soli. Celkem se v tomto domě s kuriózní přístavbou ze skla nachází sedm pater.

 Žitava nešetří fontánkami a kašnami: kromě zmíněné kašny na náměstí jsou to například tři barokní kašny nedaleko konírny - Kašna samaritánek z roku 1679, Herkulova kašna z roku 1708 a Labutí kašna z roku 1710. Další fontána, zvaná Zelená kašna, stojí u muzea v klášteře při kostelu svatého Petra a Pavla. V nedalekém parku se nalézá další fontánka, zdobená roztomilou dřevěnou figurkou brusiče, další z oblíbených záběrů fotografů na pohlednicích.

Postní plátno a zoologická zahrada

Skutečnou raritou je Velké žitavské postní plátno - Zittauer Fastentuch, které je k vidění v místním kostele svatého Kříže. Jeho rozměry jsou 8,2 a 6,8 metru. Zdobí jej devadesát obrazů, které obsahují celý biblický příběh - začínají stvořením světa a končí posledním soudem. Plátno se může pochlubit zajímavou historií. Žitavě jej v roce 1472 věnoval obchodník s kořením Jakob Gürtler. Na konci druhé světové války jej objevili sovětští vojáci a používali jako plentu v přírodní sauně. Restaurací prošlo v devadesátých letech minulého století.Trochu opomíjená je bohužel žitavská zoologická zahrada. Turisté ji najdou na okraji města nedaleko hranic s Polskem. K vidění jsou tu hlavně zvířata střední Evropy.        


Přihlášení na akci TRIXI BAD

Vyplňte prosím níže uvedené údaje: