MOTÝLÍ DŮM A ZOO

ZOO Zittau (Žitava), Motýlí dům Jonsdorf

Druhá varianta výletu tento den:

https://www.engeltour.cz/unor-2018/trixibad/

sobota 10. 2. 2018

Program:

* Odjezd z Prahy autobusem Regiojet v 8:00

*  Odjezd vlakem  z Liberec  v 10:02 - připojit se k nám můžete v Liberci

* Příjezd do Žitavy v 10:40 - přesun místním autobusem k Tierparku

* 11.00 - 13.00 - návštěva Tierparku

* 13.00 - přesun do centra Žitavy, krátký rozchod,

* 14.00 - 14.30 - přejezd autobusem do Jonsdorfu

* Odpoledne Jonsdorf - návštěva Motýlího domu

* 17.26 - odjezd vlakem z Jonsdorfu přes Žitavu

* V Žitavě možnost nákupu v supermarketu

* 18.44 odjezd do Liberce

 * Návrat do Liberce v 19:20

 * Návrat do Prahy ve 21:05

Pozn. TIERPARK NEBO JONSDORF SE DÁ VYNECHAT A STRÁVIT MÍSTO TOHO ČAS V MĚSTEČKU ŽITAVA

  Cena: 

240 Kč z Liberce/200 Kč dítě do 15 let

420 Kč z Prahy/350 Kč dítě do 15 let

Cena zahrnuje: veškerou dopravu (vlak, autobus, Regiojet - v případě cesty z Prahy a zpět), služby průvodce

Cena nezahrnuje: Vstupné do Tierparku a do Motýlího domu

Vstupné:

Tierpark - zimní vstupné:

dospělí 4,00€,

děti a studenti 2,00€

Motýlí dům Jonsdorf:

Dospělí - 6,50 Euro

Děti (3 - 16 let) - 4,00 Euro

Rodinné vstupné (2 + 2) - 17,50 Euro
 

Tierpark Zittau

V zahradě je cca okolo 37 druhů zvířat a toto množství se samozřejmě mění. Zahrada v Zittau je v mnoha směrech odlišná od zahrad na které je český návštěvník zvyklí. V zahradě nežijí ani tygři, nebo sloni a nebo jiní cizokrajní obyvatelé, kteří jsou v každé zoologické zahradě, ale uvidíme v ní například želvy, klokany, tučňáky, ale i obyčejné koně nebo osly. Díky modernímu způsobu života dnes spousta dětí ani neví, jak vypadá živý osel a nebo tak obyčejné zvíře jako je morče a nebo kůň. V zahradě je také mnoho stromů, stezek, mokřin, ale žijí v ní i pohádkové bytosti. Když se návštěvník chová tiše a pozorně sleduje život v zahradě, může potkat například vodníka a nebo malé dráčky. Samozřejmě nechybí ani stánky s občerstvením a suvenýry a nebo hřiště a dětská ZOO. U některých výběhů jsou i automaty, kde si návštěvník může za 20 centů zakoupit krmivo pro zvířata. Co je ovšem na celé zahradě asi nejzajímavější je to, že některé výběhy jsou postaveny tak, že jsou průchozí a návštěvník prochází přímo prostorami, kde žijí zvířata. Tak jako příklad ve výběhu daňků a muflonů návštěvník prochází výběhem pro zvířata a ti jsou již natolik ochočená, že se nechají i pohladit.

Zahrada není nijak rozlehlá a velká, ale díky tomu jaká zvířata jí obývají je návštěva nezapomenutelným zážitkem. V prostorách je i mnoho lákadel v podobě krásných výhledů jak na jednotlivá zvířata tak i na přírodní zajímavosti. Jistě k zájmovosti zahrady patří i fakt, že většina zvířat nežije v klecích a nebo podobných stísněných prostorách, ale má velké výběhy a v mnoha případech také dost blízký kontakt s návštěvníky.

Park má příjemnou atmosféru, popisky u zvířat i v češtině a mnoho příjemných malých dětských hřišť. V pokladně je možno požádat o letáček s českým průvodcem, který je velice podrobný a přehledný.

https://tierpark-zittau.de/home/

Motýlí dům Jonsdorf

Na ploše 500m2 můžete vidět na 250 motýlů rozmanitých druhů, kteří poletují mezi palmami, břečťany a banánovníky. Můžete zde vidět i motýlí vajíčka, housenky a kukly. V prvním patře najdete v teráriích množství plazů, hadů a pavouků původem z pouští a pralesů. Ve vstupní hale vás jistě upoutá akvárium s mořskou vodou s barevnými korálovými rybami.

Hned u vchodu vedle pokladny se nachází koutek se suvenýry. V něm můžete koupit upomínkové předměty, dárečky i hračky. Pokud máte chuť si doma vytvořit kousek tropického lesa, může si zde koupit semínka tropických rostlin.

Když  dostanete hlad, ve zdejší kavárně je připravena stálá i polední nabídka, jídelní lístek je i v češtině. Samozřejmě si zde můžete vybrat z několika druhů kávy, zákusků, zmrzliny a zmrzlinových pohárů. Když je venku hezky, můžete posedět na letní terase.

Motýlí dům v číslech:

* rozloha přes 500m²
* k vidění okolo 30 druhů motýlů v počtu přes 250 kusů
* mnoho plazů a pavouků
* 3 m dlouhé mořské akvárium

https://www.schmetterlinge-jonsdorf.de/cs/motyli-dum/Přihlášení na akci Jonsdorf Motýlí dům a ZOO Zittau

Vyplňte prosím níže uvedené údaje: