LANOVKOU NA LOSCHWITZ

sobota 20. 7. 2019

Blaues Wunder * jízda nejstarší vistutou lanovkou na světě a pozemní lanovkou * 6 km zážitková trasa z kopce* procházka kolem Labe a zámků Albrechtsberg, Lignerschloss a Eckberg * přejezd tramvají - návštěva vyhlášené Pfundovy mlékárny (nejkrásnější mlékárny na světě)
 
Zažijte Drážďany jinak! Projděte se s naším průvodcem po " Modrém zázraku", projeďte se lanovkou, zažijte úžasné výhledy a kolem tří zámků se vydejte do nejkrásnější mlékárny na světě
 
A NAKONEC ZBYDE ČAS I NA NÁKUPY!!! 
 
Rezervace a více info:
 
 
 

 
 
Blaues Wunder - Modrý zázrak
 
Tento závěsný most byl postaven v roce 1893 a jako "zázrak" je nazýván proto, že nepotřeboval žádný mostní pilíř v proudu Labe, což bylo ve své době nevídané technické řešení. A slovo "modrý" je v názvu zcela nenápaditě podle barvy nátěr. Tento most jako jediný v Drážďanech přešil bez poškození druhou světovou válku, a sice díky odvaze několika občanů, kteří wehrmachtu zabráníli vyhození mostu do povětří. 
 
Nejstarší vistutá lanovka na světě a Pozemní lanovka
 
Pozoruhodná drážďanská kabinová lanovka, připomínající železniční vagón. Jezdí od roku 1901 zavěšena na jedné kolejnici na trase dlouhé 274 metry. Pozemní lanovka tu jezdí ještě déle, již od roku 1895. Z horní stanice nádherný výhled do údolí Labe. Vidět lze i historické centrum Drážďan s dominantou kostela Frauenkirche.
POZOR: zvýhodněná cena 2,5 EUR (běžná cena 5 EUR)
 
Pfundova mlékárna z roku 1880
 
Runě malované obklady zdobící stěny, podlahy i prodejní pulty jsou dílem uměleckého oddělení drážďanské továrny na keramiku. Mlékárnu založil Gustav Leander Pfund. V té době bylo mléko dodávané z okolních vesnic v otevřených vozech nedostatečně chlazeno.. Se svým promyšleným obchodním záměrem a provedením dosáhl Pfund obrovských úspěchů. Jeho prodejna mléka a mléčných výrobků je jako nejkrásnější mlékárna na světě zanesena v Guinessově knize rekord