PO STOPÁCH AUGUSTA SILNÉHO

Výlety za památkami a turistikou v Sasku od ledna až do června 2017

Fridrich August I., známý jako August II. Silný (1670 - 1733 ) byl příslušníkem albertinské linie dynastie Wettinů a saským kurfiřtem a později i  polským králem. Své přízvisko "Silný" dostal s ohledem na svou tělesnou sílu; aby to obhájil, nechal si zaprotokolovat, že přelomil holýma rukama koňskou podkovu.

NEJVÝZNAMNĚJŠÍ PANOVNÍK CELÉ HISTORIE SASKA.

* August II. byl znám svým smyslem pro nádherné věci. Z Drážďan učinil jedno z hlavních kulturních center

* založil první evropskou porcelánku v Míšni

* sběratel krásných věcí - obrazů a porcelánu (dnes uloženy ve Zwingeru v Drážďanech) a klenotů (umístěny v Rezidenčním zámku v Drážďanech)

* milovník žen, přes 300 levobočků, jeho oficiální milenka hraběnka Coselová od něj dostatla zámek Pillnitz

* hraběnka Coselová vymáhala manželský slib a pletla se do politických záležitostí, byla Augustem uvězněna ve věži hradu Stolpen na dlouhých 49 let až do své smrti


Související obrázek

Nejvýznamnější saský kurfiřt August Silný zasloužil se o rozmach Drážďan a celého Saska.

Máte možnost  navštívít místa s ním spjatá.

Cena: 690 Kč

Rezervační formulář úplně dole

Termíny:

28. 1.  DRÁŽĎANY - POKLADY AUGUSTA SILNÉHO REZIDENČNÍ ZÁMEK

Od roku 2004 je opět zpřístupněna Nová Zelená klenba v prvním patře a od roku 2006 i Historická Zelená klenba v přízemí. V původních prostorech je tak opět možné se potěšit harmonickou jednotou různých druhů umění pozdně barokního gesamtkunstwerku, tak jak jej nechal v letech 1723 až 1730 vystavět August Silný jako výraz svého bohatství a absolutistické moci.

Výsledek obrázku pro zelená klenba drážďany

Program:

Odjezd z Praha Masarykovo nádr.: v 6.53 (přistoupit se dá v Kralupech nad Vltavou, Roudnici nad Labem a Ústí nad Labem)

Přijezd do Drážďan: v 9.58 (jede se přes Děčín a Bad Schandau - návazné přestupy)

V Drážďanech přejedeme tramvají do Neustadt k zlaté jezdecké soše Augusta Silného, následuje asi hodinová prohlídka , která povede přes Augustův most  do historického centra. Poté návštěva Rezidenčního zámku Historické zelené klenby, popř. Nové zelené klenby (stihnout se dá obojí). Poté rozchod a inviduální volno, možnost nákupů.

Vstupné do každé expozice 12 euro, zvýhodněné do obou 21 euro

Odjezd z Drážďan: v 15.59

Příjezd do Prahy: ve 19.02

18. 2.   ZÁMEK MORITZBURG - VÝSTAVA TŘI OŘÍŠKY PRO POPELKU

August nechal Moritzburg přestavět do dnešní barokní podoby.

Zámek Moritzburg opět zve na oblíbenou zimní výstavu Tři oříšky pro Popelku, přímo na jedno z autentických míst, kde se okouzlující filmová pohádka o Popelce natáčela. Můžete si vyzkoušet Popelčiny šaty a ostatní kostýmy!Všechny pokoje věrně zobrazují filmové scény a návštěvníci jsou zváni aby si vyzkoušeli roli Popelky. Jaké to je tančit v sále s princem nebo být tyranyzovaná zlou macechou. Hosté projdou také Popelčiným lesem, kde Popelka oblékla lovecký kostým, podívají se do podkroví sovy Rozárky a zjistí, jak bystrá Popelka získala zpět svůj střevíček, který seděl! Venku je přístupná stáj Popelčina bělouše Juráška. A kdo objeví okno, kterým Popelka ve filmu sledovala bál, může jím také nahlédnout dovnitř. Kolem sta exponátů je na výstavě prezentováno, i vzácné originály, například pět původních plesových šatů i filmová paruka zlé macechy.

Výstava je celá ve dvou jazycích - česky a německy.

VSTUPNÉ: jednotlivé 8 €/ 4 €  do 6 let zdarma , rodinné vstupné: 2 dospělí a max. 4 děti do 15 let 16 €, 1 dospělý a max. 2 děti do 15 let 8 €, skupinový tarif (od 15 osob) za osobu 6 €

Program:

Odjezd z Praha Masarykovo nádr.: v 6.53 (přistoupit se dá v Kralupech nad Vltavou, Roudnici nad Labem a Ústí nad Labem)

Přijezd do Drážďan: v 9.58 (jede se přes Děčín a Bad Schandau - návazné přestupy)

Přejezd s průvodcem autobusem na Moritzburg, návštěva zámku s výstavou, odpoledne přejezd do Drážďan, krátké volno na nákupy a inviduání program. Pro zájemce přejezd do historického centra Drážďan.

Příjezd do Prahy: ve 19.02


4. 3.   ZÁMEK  PILLNITZ KAMÉLIE - kvete od půlky února do půlky dubna, v březnu květ vrcholí

August Silný daroval zámek a park Pillnitz své metrese, jak se tehdy oficiální milence říkalo, hraběnce z Coselu. Slavil zde opulentní slavnosti a celebroval svou vášeň pro tehdy tak moderní čínský styl.  My se podíváme během naší návštěvy do zámeckého parku na více jak 200 let starou kvetoucí kamélii.  Roku 1776 byla v květináči importována až z Japonska. Tento karmínově zářící drahokam má dnes má na výšku 9 m a její obvod je 35 m. V současnosti je nejstarší a největší kamélií severně od Alp. Kamélii chrání přes zimu obří skleník s postraními ochozy.

VSTUPNÉ:  2 € /1 €, děti do 16 let zdarma

Program:

Odjezd z Praha Masarykovo nádr.: v 6.53 (přistoupit se dá v Kralupech nad Vltavou, Roudnici nad Labem a Ústí nad Labem)

Přijezd do Heidenau: v 9.44 (jede se přes Děčín a Bad Schandau - návazné přestupy)

přejezd s průvodcem autobusem a přívozem k zámku Pillnitz, návštěva venkovních expozic zámku a skleníku s kamélií, přejezd přívozem a tramavají do centra Drážďan, zde se můžete zúčastinit 60 min.komentované prohlíky historického centra - nejznámějších památek nebo nakupovat.

Odjezd z Drážďan: v 17.59

Příjezd do Prahy: ve 21.09


11. 3. PIRNA A MARIBA V NEUSTADT

Pirna

V letech 1753 -1755 namalovalCanaletto, pro kurfirsta Friedricha Augusta II. jedenáct vedut Pirny. Tyto, nazvané jako královská série, se nacházejí v Obrazárně v Drážďanech, další repliky v Ermitráži v Petrohradě a v jiných muzeích.

Mariba v Neustadt

Aquapark Mariba Freizeitwelt slibuje vodní radovánky pro celou rodinu. Více než 1 300 m2 vodní plochy a tropické teploty až 35 stupňů Celsia,

více než 4 000 m2 pláží a saunový ráj na ploše 3 500 m2 splní každé přání. V aquparku i saunách možnost občerstvení.

Den plný relaxace, tepla a pohody.

Celodenní vstupné:

Vodní svět: dospělí 12 euro, děti do 17 let 9 euro

Vodní svět + saunový svět: dospělí 18 euro, děti do 17 let 15 euro

Děti do 111 cm a v den narozenin ZDARMA!!!

Více info zde:

http://www.mariba.eu/

Program:

Odjezd z Praha Masarykovo nádr.: v 6.53 (přistoupit se dá v Kralupech nad Vltavou, Roudnici nad Labem a Ústí nad Labem)

Přijezd do Pirny: v 9.36 (jede se přes Děčín a Bad Schandau - návazné přestupy)

Přechod s průvodcem do centra Pirny, rozchod, procházka po historické části, popř. možnost nákupů

Přejezd vlakem do Neustadt, návštěva vodního světa

Odjezd z Neustadr: v 18.00 dráhou národního parku přes Bad Schandau a Děčin

Příjezd do Prahy: ve 21.09


25. 3. VÝSTAVA ORCHIDEJÍ DRÁŽĎANY

Světová výstava orchidejí a jarní veletrh

Největší a nejkrásnější mezinárodní výstava orchidejí v Evropě. Pěstitelé ze 4 kontinentů vytvoří v HALLE 1 fascinující přehlídku 20.000 rostlin a 100.000 květů.

Výstava orchidejí se koná v rámci jarního veletrhu DRESDNER OSTERN, největší a nejoblíbenější veletrh v Drážďanech, zve tradičně krátce před Velikonocemi, na výstaviště MESSE DRESDEN. Pestrá škála nabídek z oblasti zahrady, zvířat, řemesel, rodiny a volného času spolu s jarním trhem dýchnou na návštěvníky jarní náladu. Na výstavišti bude zastoupeno na 350 vystavovatelů.

Více info zde:

http://www.drazdany.info/dresdner-ostern

Program:

Odjezd z Praha Masarykovo nádr.: v 6.53 (přistoupit se dá v Kralupech nad Vltavou, Roudnici nad Labem a Ústí nad Labem)

Přijezd do Drážďan: v 9.58 (jede se přes Děčín a Bad Schandau - návazné přestupy)

Přejezd s průvodcem trramvají k výstavišti, průvodce zajistí skupinové vstupné. Rozchod 2,5 hodiny  - prohlídka výstavy.

Odpoledne přejezd tramvají s průvodcem do centra Drážďan, pro zájemce hodinová komentovaná prohlídka, nasměrování na obchodní třídu.

Odjezd z Drážďan: v 17.59 (před Bad Schandau a Děčín)

Příjezd do Prahy: ve 21.09

21. 4. a  22. 4. MÍŠEŇ - DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ PORCELÁNKY (vstup zdarma)


Saský kurfiřt a polský král August Silný vlastnil rozsáhlou sbírku porcelánu dovezeného z Číny. Ale jeho touha znát tajemství výroby onoho "bílého zlata" jej vedla k neustálému podněcování pokusů o sestavení vlastní receptury. Sen se mu nakonec splnil: Dekretem z roku 1710 bylo oznámeno objevení bílého porcelánu a založení manufaktury v Míšni. Naším cílem je manufaktura porcelán, zbyde čas i na prohlídku města.

Míšeňská manufaktura:

Vstup do výrobních prostor manufaktury je v tento den zdarma.

Děti si samy mohou vyzkoušet modelování nebo se zúčastnit soutěže v malování. Všichni příznivci a obdivovatelé "bílého zlata" uvidí, jak vznikají proslulé porcelánové vzory a malé porcelánové dekorace, které jsou v nové produktové linii také součástí okouzlujících míšeňských šperků.

V tovární outletové prodejně MEISSEN®-Outlet bude u příležitosti Dne otevřených dveří probíhat speciální slevová akce u druhojakostního porcelánu, ale též u výběrové kvality. Outletová prodejna bude rozšířena i o plochu v areálu manufaktury. Ve firemní prodejně MEISSEN® Boutique najdete největší výběr porcelánu proslulé značky Meissener Porzellan®.

Míšeň - nádherné historické město:

Pěkné historické jádro, náměstí Markt s kostelem Frauenkirche, nad námsěstím se tyčí zámek Albrechtsburg (nejstarší zámek v Německu)

Program:

Odjezd z Praha Masarykovo nádr.: v 6.53 (přistoupit se dá v Kralupech nad Vltavou, Roudnici nad Labem a Ústí nad Labem)

Přijezd do Míšně: v 10.34 (jede se přes Děčín a Bad Schandau - návazné přestupy)

Přesun s průvodcem k manufaktuře, prohlídka manufaktury a poté krátká prohlídka města a zámku. Přesun do Drážďan, v Drážďanech krátké volno.

Vstupné do manufaktury tyto dny ZDARMA.

Odjezd z Drážďan: v 17.59 (před Bad Schandau a Děčín)

Příjezd do Prahy: ve 21.09

13. 5.  HRAD STOLPEN, BASTEI

výstava »Hraběnka Coselová - konečná stanice Stolpen«

Jeho historie je neoddělitelně spojena s tragickým osudem hraběnky Coselové, nejslavnější milenky saského kurfiřta Augusta Silného. Hraběnka
strávila 49 let jako vězeňkyně na Stolpenu a byla zde také pochována.  V roce 2016 uplynulo 300 let od jejího uveznění, na hradě je připravena k tomuto výročí výstava s českými texty ,, Stolpen na doživotí, mýtus hraběnky Coselové".  Podívat se můžete také do hradní mučírny.

Bastei (305 m n. m.) je skalní útvar s vyhlídkovými plošinami v Saském Švýcarsku na pravém břehu Labe mezi lázeňským městečkem Rathen a městem Wehlen. Je to jedna z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí v Saském Švýcarsku. Z bašty úzkého skalního útesu ve výšce 194 m nad hladinou řeky Labe se nabízejí široké výhledy na údolí řeky a na Labské pískovce. Na náhorní plošině za skalním útvarem je hotel s restaurací.

Skalní most Basteibrücke pochází z roku 1851, kdy nahradil původní dřevěný most z roku 1824.

Program:

Odjezd z Praha Masarykovo nádr.: v 6.53 (přistoupit se dá v Kralupech nad Vltavou, Roudnici nad Labem a Ústí nad Labem)

Přijezd do Stolpenu: v 10.20  (jede se přes Děčín a Sebnitz - návazné přestupy), čeká nás asi 20 min.cesty k hradu.

Dopoledne si prohlédneme hrad Stolpen, kde je  expozice o vězněné hraběnce Coselové

Odpoledne se přesuneme autobusem ke skalnímu skvostu a symbolu  Saského Švýcarska skalnímu útvaru Bastei a stejnojmennému turistickému mostu, čeká nás cca 5 km z kopce kolem spousta nádherných vyhlídek na moře skal a do Labského údolí. Přejedeme historickým přívozem do městečka Kurort Rathen a vlekem domů.odpoledne přesun autobusem na Bastei

Vstupné na Stolpen: 6 euro, skupinové vstupné vyjde na 5 euro (děti sleva)

Příjezd do Prahy: ve 21.09

17. 6. AUGUSTOVA VYHLÍDKA KÖNIGSPLATZ , LOĎKY V SASKU, BRTNÍKY - turistický výlet

Königsplatz: Plošina zpřístupněna roku 1836 revírníkem Voigtem. Jméno připomíná saského krále Fridricha Augusta II., který si místo oblíbil. nádherná vyhlídka na celou přilehlou část Zadního Saského Švýcarska (považována za jednu z nejkrásnějších v oblasti). Dřevěný altán a několik ve skále vytesaných sedátek. Pod vyhlídkou zajímavé skalní útvary Dreibrüderstein a Unterer Dreibrüderstein.

Plavba na lodičkách na Horním splavu (Obere Schleuse):  Jedním z nejoblíbenější cílů v Českosaském Švýcarsku je plavba na lodičkách
v soutěsce říčky Křinice u Hinterhermsdorfu. Obere Schleuse je obdoba českých soutěsek Edmundova a Divoká soutěska. Soutěskou není nutno jet na lodičce, ale je možné ji projít pěšky. Pěší varianta zajišťuje krásný výhled na soutěsku. Plavba je dlouhá 700 metrů a trvá zhruba 25 minut. Zažijete pocit, že se nacházíte ve světě, kde se příroda ukazuje ještě ve své původní kráse.

Program:

Odjezd rychlíkem z Prahy Masarykova nádraží v 6.53 (nástup možný také v Kralupech, Roudnici, Ústí nad Labem)

( možnost nastoupit také v Podbabě, Kralupech, Roudnici, Lovosicích, Ústí nad Labem a Děčíně )

Z Děčína pojedeme vlakem přes  NP Saské Švýcarsko - nádherné výhledy - do Sebnitz.

Ze Sebnitz autobusem na Hinterhermsdorf.

Z Hinterhermsdorfu  přes  vyhlídku Königsplatz a  skalní blok Hermannseck k soutězce Obere Schleuse - cca 6 km. Tento úsek se dá pro větší pohodáře zkrátit a jít k loďkám přímo.

Zde přejezd 20 min.na loďce s německy mluvícím převozníkem (5 euro) nebo cestou podél Křinice pěšky zdarma, krásné výhledy zeshora na focení - doproručujeme

Poté cca 4,5 km Saským Švýcarskem a 4,5 km Českým Švýcarskem do osady Kopec, státní hranici budeme přecházet u Zadní Doubice, před cestou obdržíte popis trasy, aby si mohl jít každý svým tempem. Procházet budeme 1.zónou Národního parku, příroda je tu opravdu náhderná, je možné se podívat (dle časových možností) i po houbách.

Možnost zastavení v hospůdce U Oty v osadě Kopec, Brtníky, odsud je to pak ještě 2 km do Brtníků na vlakové nádraží.

Odjezd v 17.31 z Brtníků (přes Mikulášovice dol.nádr. a Děčín), příjezd do Prahy, hl.n. ve 21:09 (možnost výstupu v Podbabě a Hoešovicích)

Po 18 hod.přejezd lodním přívozem na nádraží a vlakem Děčín do Prahy

Do Prahy dorazíme ve 21.08 na Hlavní nádraží (možnost výstupu také v Podbabě a Holešovicích)


Cena zahrnuje:

* veškerou dopravu tam, zpět i v místě - vlak, bus 

* průvodcovské služby

Cena nezahrnuje:

* případné vstupné na loďky 5 EUR


Přihlášení na akci

Vyplňte prosím níže uvedené údaje: