sobota  22. 4. 2017 MÍŠEŇ - DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ PORCELÁNKY (vstup zdarma)


Saský kurfiřt a polský král August Silný vlastnil rozsáhlou sbírku porcelánu dovezeného z Číny. Ale jeho touha znát tajemství výroby onoho "bílého zlata" jej vedla k neustálému podněcování pokusů o sestavení vlastní receptury. Sen se mu nakonec splnil: Dekretem z roku 1710 bylo oznámeno objevení bílého porcelánu a založení manufaktury v Míšni. Naším cílem je manufaktura porcelán, zbyde čas i na prohlídku města.

Míšeňská manufaktura:

Vstup do výrobních prostor manufaktury je v tento den zdarma.

Děti si samy mohou vyzkoušet modelování nebo se zúčastnit soutěže v malování. Všichni příznivci a obdivovatelé "bílého zlata" uvidí, jak vznikají proslulé porcelánové vzory a malé porcelánové dekorace, které jsou v nové produktové linii také součástí okouzlujících míšeňských šperků.

V tovární outletové prodejně MEISSEN®-Outlet bude u příležitosti Dne otevřených dveří probíhat speciální slevová akce u druhojakostního porcelánu, ale též u výběrové kvality. Outletová prodejna bude rozšířena i o plochu v areálu manufaktury. Ve firemní prodejně MEISSEN® Boutique najdete největší výběr porcelánu proslulé značky Meissener Porzellan®.

Míšeň - nádherné historické město:

Pěkné historické jádro, náměstí Markt s kostelem Frauenkirche, nad námsěstím se tyčí zámek Albrechtsburg (nejstarší zámek v Německu)

Program:

Odjezd z Praha Masarykovo nádr.: v 6.53 (přistoupit se dá v Kralupech nad Vltavou, Roudnici nad Labem a Ústí nad Labem)

Přijezd do Míšně: v 10.34 (jede se přes Děčín a Bad Schandau - návazné přestupy)

Přesun s průvodcem k manufaktuře, prohlídka manufaktury a poté krátká prohlídka města a zámku. Přesun do Drážďan, v Drážďanech krátké volno.

Vstupné do manufaktury tyto dny ZDARMA.

Odjezd z Drážďan: v 17.59 (před Bad Schandau a Děčín)

Příjezd do Prahy: ve 21.09Cena: 

420 Kč (ti, kteří už cestovali s Engeltour 350 Kč) platba na místě,

350 Kč platba předem na účet


Děti do 6 let: zdarma


Cena zahrnuje:

  • jízdné vlakem z Prahy do Míšně přes Drážďany a zpět

  • služby průvodce


Přihlášení na akci den otevřených dveří porcelánka Míšeň

Vyplňte prosím níže uvedené údaje: