ČESKÝ RÁJ - HRUBOSKALSKO

10.5 km středně náročná trasa s možností návštěvy zámku Hrubá skála a hradu Valdštejn - Zlatá stezka Českého ráje, krásné výheldy

Státní svátek 6. 7. 2017

Související obrázekVýsledek obrázku pro valdštejn

Program:

Odjezd v 7.25 rychlíkem do Turnova, přestup na vlak do Hrubé Skály, sem dorazíme v 9.47

Příjezd do Prahy 18.38

 

ZÁMEK HRUBÁ SKÁLA

 Renesanční zámek byl postaven na pískovcových skalách na místě středověkého hradu ze 14. století. Je jednou z dominant Českého ráje. Ze zámecké věže se nabízí krásný výhled na okolní krajinu.

 

  HRUBOSKALSKO - jedno z nejznámějších skalních měst, charakteristické impozantními věžemi a strmými kaňony. Poměrně malá odolnost pískovce způsobila bohatství tvarů na skalních stěnách. I proto je oblíbenou oblastí horolezců. Po hřebenové cestě vede Zlatá stezka Českého ráje s řadou vyhlídek. Blízký Kopicův statek, jedna z nejznámějších staveb lidové architektury v Českém ráji, je doplněn plastikou sv. Jiří z r. 1817 a mnoha skalními reliéfy umělce-samouka Vojtěcha Kopice.

 

VALDŠTEJN - nejstarší hrad Českého ráje a kolébka rodu Valdštejnů, je díky pestrým osudům a romantickým úpravám oblíbeným výletním místem. Návštěvníky upoutá valdštejnský středověk se skalními sklepeními, palác upravený do romantické podoby, Slavnostní sál, kostel sv. Jana Nepomuckého a malá kaple, zasvěcená Janu Křtiteli, s obrazem světce s údajnou podobou básníka Karla Hynka Máchy.

 

 Cena: 350 Kč

Cena zahrnuje:

 jízdné tam i zpět

služby průvodce

Nezahrnuje: případné vstupy 


  

Přihlášení na akci Český ráj 6. 7. 2017

Vyplňte prosím níže uvedené údaje: