BASTEI a ÚDOLÍM ŘÍČKY POLENZ NA HOHNSTEIN

Sobota 16. 9. 2017

Odjezd z Praha Masarykovo nádr.: v 6.53 (přistoupit se dá v Kralupech nad Vltavou, Roudnici nad Labem a Ústí nad Labem)

* Odjezd z Praha Masarykovo nádr.: v 6.53 (přistoupit se dá v Kralupech nad Vltavou, Roudnici nad Labem a Ústí nad Labem)

 * Odjezd vlakem z Prahy, Masarykova nádr. v 6:53. Příjezd v 8:31 do Děčína, v 8:41 odjezd vlakem do Porschdorf, sem dorazíme v 9.23.

* 9 km trasa údolím říčky Polenz - nejmalebnějším údolím Saského Švýcarska, kolem skal až do městečka Hohnstein k stejnojemnnému hradu

*  Pro zájemce možnost prohlídky hradního muzea, vstupné  3 eura        V případě pěkného počasí lze navštívit moc pěkné koupaliště vstupné 3,50 eura 

* V 15.05 přejezd z Hohnsein na Bastei, příjezd v 15.32


Zde vás čeká hlavní úsek cesty, budete scházet v moři skal kolem vyhlídek na Bastei a skalní most ke hradu Neurathen a jezeru Amselsee s odbočkou ke skalnímu jevišti Felsenbühne až do Kurort Rathen. Sraz u přívozu v Kurort Rathen v 18.00, pojedeme historickým přívozem na druhý břeh, zajímavostí je, že není poháněn motorem.

Odjezd vlaku z Kurort Rathen do Děčína v 18.32, v Děčíně přestup na vlak do Prahy, návrat do Prahy Hlavní nádraží ve 21.09, vystoupit můžete také v Holešovicích nebo Podbabě. 

Bastei je skalní útvar s vyhlídkovými plošinami v Saském Švýcarsku na pravém břehu Labe mezi lázeňským městečkem Rathen a městem Wehlen. Je to jedna z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí v Saském Švýcarsku. Z bašty úzkého skalního útesu ve výšce 194 m nad hladinou řeky Labe se nabízejí široké výhledy na údolí řeky a na Labské pískovce. Na náhorní plošině za skalním útvarem je hotel s restaurací. Skalní most Basteibrücke pochází z roku 1851, kdy nahradil původní dřevěný most z roku 1824.

Cena: 350 Kč

Cena zahrnuje: veškeré jízdné tam i zpět (vlak, autobus, lodní přívozy, 3 hodinová plavba lodí!!!) služby průvodce

Nezahrnuje: případné vstupy na hrad Hohnstein nebo na koupaliště


Přihlášení na akci

Vyplňte prosím níže uvedené údaje: