BASTEI a ÚDOLÍM ŘÍČKY POLENZ NA HOHNSTEIN

Sobota 16. 9. 2017

Odjezd z Prahy Hl.nádr..: v 6.51 (přistoupit se dá v Kralupech nad Vltavou, Roudnici nad Labem a Ústí nad Labem)

* Odjezd z Prahy Hl.n..: v 6.51 (přistoupit se dá v Kralupech nad Vltavou v 7.17, Roudnici nad Labem 7.41 a Ústí nad Labem 8.14)

 * Příjezd v 8:31 do Děčína, v 8:41 odjezd vlakem do Porschdorf, sem dorazíme v 9.23.

* 6  km trasa údolím říčky Polenz - nejmalebnějším údolím Saského Švýcarska, kolem skal až do městečka Hohnstein k stejnojemnnému hradu

*  Pro zájemce možnost prohlídky hradního muzea, vstupné  3 eura        V případě pěkného počasí lze navštívit moc pěkné koupaliště vstupné 3,50 eura 

* V 15.05 přejezd z Hohnsein na Bastei, příjezd v 15.32


Zde vás čeká hlavní úsek cesty, budete scházet v moři skal kolem vyhlídek na Bastei a skalní most ke hradu Neurathen a jezeru Amselsee s odbočkou ke skalnímu jevišti Felsenbühne až do Kurort Rathen. Sraz u přívozu v Kurort Rathen v 18.00, pojedeme historickým přívozem na druhý břeh, zajímavostí je, že není poháněn motorem.

Odjezd vlaku z Kurort Rathen do Děčína v 18.32, v Děčíně přestup na vlak do Prahy, návrat do Prahy Hlavní nádraží ve 21.09, vystoupit můžete také v Holešovicích nebo Podbabě. 

Bastei je skalní útvar s vyhlídkovými plošinami v Saském Švýcarsku na pravém břehu Labe mezi lázeňským městečkem Rathen a městem Wehlen. Je to jedna z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí v Saském Švýcarsku. Z bašty úzkého skalního útesu ve výšce 194 m nad hladinou řeky Labe se nabízejí široké výhledy na údolí řeky a na Labské pískovce. Na náhorní plošině za skalním útvarem je hotel s restaurací. Skalní most Basteibrücke pochází z roku 1851, kdy nahradil původní dřevěný most z roku 1824.

  • Cena: 420 Kč (ti, kteří již cestovali s Engeltour 350  Kč) na místě
  • 350 Kč (platba předem na účet) 

Cena zahrnuje: veškeré jízdné tam i zpět  - vlak, lodní přívoz a autobus

Nezahrnuje: případné vstupy na hrad Hohnstein nebo na koupaliště


Přihlášení na akci Bastei

Vyplňte prosím níže uvedené údaje: